Lacne-Matrace.sk: Zdravotné matrace lacno.

Objednaj teraz: 0940 800 901

Budú to dva malé alebo jeden veľký dvojmatrac? Nepodceňujte výber toho správneho matraca.

Rozmýšľate nad kúpou nových matracov? Tie staré sú už vyležané alebo neplnia viac svoju funkciu? Bolí vás chrbát? Neviete sa rozhodnúť pre dva samostatné matrace alebo jeden veľký? Budíte sa zo spánku, pretože neviete čo by bolo pre vás to najlepšie? Obľúbené matrace s pamäťovou penou 1+1 FANTASY

Na začiatku je však dobré si uvedomiť, že väčšinou majú partneri odlišnú hmotnosť. Preto zväčša mávajú aj iné požiadavky na matrac. Každý má predsa nárok na svoje pohodlie.

Aký by mal byť minimálny rozmer matraca? Mal by byť minimálne o 10 cm dlhší ako je vaša výška. Rozmery štandardných matracov sú 200 x 90 cm, resp. 200 x 80 cm. Pri dvojmatraci je to 200 x 180 cm resp. 200 x 160 cm. Pre váš väčší luxus si samozrejme môžete vybrať aj iné rozmery, ktoré sú už dané alebo môžu byť upravené podľa vašich špecifických požiadaviek.

Prečo áno a prečo nie dva matrace?

 
  • -        Každý z partnerov si môže vybrať typ matraca, ktorý mu najviac vyhovuje. Niekto má radšej mäkší, iný zasa tvrdší. Pri jednom veľkom matraci táto voľba nie je možná.
 
  • -        Pozitívom je praktickejšia a ľahšia manipulácia. Matrace treba pravidelne otáčať aspoň každé tri mesiace.
 
  • -        Ak matrac bude mať snímateľný poťah a zašpiní sa len jeden, tak netreba hneď prať oba, ako to treba vykonať pri veľkom matraci. Okrem toho sa môže stať, že poťah z dvojmatraca sa vám ani nezmestí do práčky. Vtedy ho musíte prať ručne alebo zobrať do čistiarne.
 
  • -        Po istom čase sa môže stať, že jeden z partnerov bude musieť vymeniť matrac (napr.: zo zdravotných dôvodov) skôr ako druhý. Tým pádom budete mať menšie výdavky, akoby ste museli kupovať nový veľký matrac.
 
  • -        Ak dobre zvolíte veľkosti matracov, aby k sebe tesne pasovali a nevytŕčali z postele, nebudete cítiť medzi nimi skoro žiadnu medzeru. Ak by to predsa len niekomu prekážalo, môžete použiť jednu veľkú dobre napnutú plachtu, prípadne ochrannú podložku, ktorá tieto neistoty minimalizuje.
   

Prečo áno a prečo nie dvojmatrac?

 
  • -        Radi sa s partnerom počas spania túlite? Máte malé deti a radi k vám chodia v noci spať? V tom prípade vy ani váš spánok nebude rušený medzerou, ktorá „hrozí“ pri dvoch matracoch. Nemusíte byť vy tá obeť, ktorej sa opäť ušlo to „najhoršie“ miesto.
 
  • -        Je medzi vami a vaším partnerom väčší váhový rozdiel? Vtedy sa môže pohyb prenášať, a tak pôsobiť rušivo na druhého partnera. Hlavne ak má ľahší spánok a aj nepatrný pohyb ho zobudí. Najviac sa pohyby prenášajú pri pružinovom type.
 
  • -        Vyznačuje sa značne komplikovanejšou manipuláciou - matrac je pomerne ťažký a mužská sila sa v tomto prípade určite zíde (pri otáčaní, zvliekaní a navliekaní plachty).
 
  • -        Niekto uprednostňuje pri výbere aj estetické hľadisko - matrac ako celok vyzerá lepšie.


Poskytli sme vám niekoľko výhod aj nevýhod oboch typov matracov. Spánok je dôležitou súčasťou života, a preto si vyžaduje vašu plnú pozornosť. Máte radšej súkromie počas spania či sa radšej túlite? Chcete niečo praktické? Nech už sú dôvody akékoľvek, vyberajte tak, aby vám s partnerom bolo čo najlepšie. Vyberte si tie najlepšie matrace pre váš lahodný spánok. V našej širokej ponuke momentálne nájdete výhodné ceny dvoch samostatných matracov. Na výber máte rozmery 200 x 80 cm alebo 200 x 90 cm.

3 dobre mienené rady nad zlato:

 
 • -        Navštívte špecializovaný obchod a sami si v praxi vyskúšajte, ktorý typ a tvrdosť matracov vám vyhovuje
 • -        Odporúčame vám uprednostniť skôr dva matrace ako jeden veľký
 • -        Vyberajte s rozvahou, pretože na tomto matraci budete spávať minimálne 10 rokovComments